Nymfy a Dryady

18. dubna 2009 v 16:59 | bobbo |  Magicke Bytosti

Nymfy

Nymfy jsou v řecké mytologii vodní, lesní a horské bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti podobné našim pohádkovým vílám nebo rusalkám. Vyskytovaly se obvykle ve společnosti jiných přírodních tvorů nebo dokonce bohů. Nymfy dosahují velikosti 130 - 150 cm, mohou se však zmenšovat i zvětšovat. Mají dlouhé vlasy různých barev, oděv obvykle nenosí. S oblibou prý vyhledávají kontakt s muži a chlapci. Jejich posláním je starat se o záležitosti svého živlu.

Podle toho, kde žijí, se nymfy dělí na:

Dryády

Dryáda neboli duch stromu žije uvnitř stromu. Dryády chrání les proti vandalům. Pokud je strom dryády zničen, ta zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou.


Najády

Najády představují vodní živel. Většinou jsou to víly sladkovodní, jezerní, říční, potoční i jednotlivých pramenů. Zabezpečují vláhu a úrodnost půdy. Najády minerálních pramenů mají léčebnou moc. Pokud vyschne jejich zřídlo nebo pramen, umírají s ním.


Oreády

Oreády jsou nymfy horských údolí i horských velikánů. Patří k nejstarším bytostem světa.

Ókeanovny a Néreovny

Ókeanovny a Néreovny jsou mořské nymfy. Žily ve stříbrných jeskyních na dně moře, provozovaly hudbu a tanec. Byly přívětivé, líbezné a ochraňovaly plavce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama