Drak

18. dubna 2009 v 15:33 | bobbo |  Magicke Bytosti

Drak

Draci, tyto tajemné a útočné živočichy, bylo vždy obtížné zkoumat. Nežili kdekoliv a vzhledem k jejich nevyzpytatelným zvykům byste museli mít obrovské štěstí, abyste je potkali právě tam, kde byste je chtěli potkat. Je například velmi nepravděpodobné, že byste na draka narazili v poušti. Pro draky je tam příliš teplo a hlavně příliš sucho. Potřebují stálou vlhkost a proto žijí vždy jen tam, kde je dost vody. Proto bývají často strážci zázračných pramenů a starých opuštěných studní. V Orientě se rádi vyskytovali v kalných řekách, na mořských dnech anebo přímo uprostřed velkých černých mraků. Proto se vám může přihodit, že některého zahlédnete za večerní bouřky, jak se v bouřlivém vzteku rozvaluje po obloze. Od středověku si raději vybírají místa vzdálená od měst a lidského ruchu. Žijí nejraději na západních osamocených pustinách, hluboko ve vlhkých a tmavých jeskyních, nebo se lenivě vyvalují v páchnoucích bažinách a číhají tam na kořist.Západní drak (nejnebezpečnější druh) mnoho žere a pije, ale nikdy nespí. Je proto odborníkem na hlídání pokladů, nad kterým bdí dnem i nocí. Nejčastěji ani nemá oční víčka. Proto Řekům připomínal bohyni Athénu, která podobně jako Moudrost musí být stále ve střehu.
Východní drak je méně zlovolný, avšak zato je velký žrout, který nepije nic než vodu. Je to velký spáč, často líný, takže někdy prospí bez přestávky i několik měsíců.


Použití draka
Ve starých spisech se každé části dračí tělesné schránky připisují zvláštní vlastnosti. Například:
- srdce umožňuje porozumět jazyku zvířat
- krev natřená na kůži člověka způsobuje nezranitelnost
- zuby (nošené na šatech z kozí kůže) chrání před všemi zly
- tuk, jímž je obaleno srdce, pomáhá vyhrát všechny soudní spory
- oči poskytují výtažek, který činí muže chrabrými
- a nakonec, v hlavě se nachází zázračný kámen. Je srovnatelný s "dračí perlou", perlou hojnosti, která (na Východě) poskytuje svému vlastníkovi moc rozmnožit úrodu a bohatství.
Hle, vysoce užitečný živočich (hlavně když je mrtvý)! Ale nejtěžší je najít aspoň jednoho, který by se chtěl nechat zabít.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lmetalgirl lmetalgirl | Web | 11. srpna 2015 v 7:26 | Reagovat

Oceňuju tvou trpělivost přepsat to do počítače. Přesto připomenu zdroj, z kterého si pravděpodobně čerpal/a: Mýty a Legendy-Vlky, Draky, Bájne zvieratá. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama