bylinky

11. října 2008 v 16:16 | magiee |  bylinky

Jak Bonsay ovlivňuje domácnost

http://town.hall.org/places/bonsai/bonsai05.jpg
Pokud se v domě všechno poměřuje penězi, vrátí bonsaj lidi zase trochu k tomu, aby občas přemýšleli o věcech duchovních a věčných. Bonsaj pomáhá při výkladu snů - navazuje kontakt mezi člověkem a jemnohmotným, neviditelným světem. Navíc bonsaje celým svým zdatným tělíčkem chrání organismus před nemocemi a zvyšuje imunitu.


Srdečník Buřinka

Obrázek “http://www.sk2.goo.cz/obrazky/fotogalerie/rostliny/bylinky/srdecnik/20020629-092.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Srdečník buřina je rozšířený na Sibiři i v Evropě. Také u nás roste na suchých loukách, podél cest, na pastvinách či rumištích, většinou v oblastech od nížin do nadmořské výšky kolem 1000 metrů. Je to nepříjemně páchnoucí bylina, ovšem léčitelství ceněná. Léčivé účinky má nať, a aby byla silná, odstřihují se olistěné vršky rostliny hned na začátku květu. Suší se pokud možno rychle. Srdečník buřina šetrně, ale přitom dlouhodobě zlepšuje frekvenci srdečního svalu, proto se doporučuje při tzv. stařeckém srdci.


Brambory jako léčivá bylina

http://afsoundsystem.byznysweb.cz/domain/afsoundsystem/files/prodej-brambor/brambory-na-web.jpg

Brambory zná řada z nás jen jako přílohu k masu na talíři. Svůj význam však měly už kdysi v lidové medicíně. Šťáva ze syrové brambory se nejčastěji používala jako léčebný prostředek k zažehnání zažívacích potíží.Dub

http://botanika.borec.cz/fota/dub_letni1.jpg
Mohutný listnatý strom z čeledi bukovitých. Rozeznáváme dva druhy, dub zimní a dub letní.Durman Obecný

http://hostim.websnadno.cz/durman.jpg
Durman obecný (latinsky: Datura stramonium) je jednou z mála rostlin s psychtropními účinky, rostoucích na našem území. Tato rostlina, patřící do čeledi lilkovitých, je prudce jedovatá. Durman byl součástí čarodějnických mastí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hovno hovno | 29. října 2008 v 16:14 | Reagovat

chibí ti tam KONOPI a latinsky je to cannabis

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama